Ako NABRAŤ SVALY alebo pribrať na váhe? Návod ZDARMA (aj pre ženy)

Toto je článok pre ľudí, ktorí majú problém s tým, že nevedia ako nabrať svaly alebo ako pribrať na váhe Pre všetkých tých, ktorí nevedia ako nabrať svaly alebo celkovo pribrať na váhe, ktorí to už vzdali, pretože si myslia, že to nejde. Že nikdy nepriberú, že to proste je tak, a už nikdy sa to nezmení… Takúto premenu...

Princípy objemu: 19 stravovacích tipov na naberanie svalovej hmoty

Princípy objemu: 19 stravovacích tipov na naberanie svalovej hmoty Naberanie kvalitnej svalovej hmoty je hlavným cieľom väčšiny bodybuilderov. Bohužiaľ, je to ťažšie než to znie a o to ťažšie ak už cvičíte nejaký ten rok. Ale nemajte obavy. Týchto 19 tipov vám pomôže nabrať tú správnu hmotu. Aj keď si myslíte, že už viete všetko, určite nájdete...

Svalový rast- 3 najhlavnejšie tréningové metódy

Svalový rast- 3 najhlavnejšie tréningové metódy Tu je všetko, čo potrebujete vedieť… Existujú tri spôsoby hypertrofie (svalový rast): mechanické napätie, metabolický stres a poškodenie svalov. Ak zanedbáte niektorú z nich, prichádzate o významné prírastky svalovej hmoty. Mechanické napätie sa rovná svalovej sile. Bodom, kedy je mechanické napätie najvyššie, je pár opakovaní tesne pred 1RM, teda vašou maximálkou daného cviku....

KULTURISTICKÉ LEGENDY: Diel 2. Sergio Oliva

  Narodil sa 4. júla 1941 na Kube. V šestnástich rokoch nastúpil do armády, kde sa pridal do boja s komunizmom. Po vojenčine sa stal vzpieračom a ukázal sa ako veľký talent. V roku 1962 sa na národnych majstrovstvách vo vzpieraní umiestnil na druhom mieste. V roku 1963 sa odsťahoval do Chicaga v Illinois.   Každý deň strávil v práci 10-12 hodín no to mu nebránilo v tom, aby...

KULTURISTICKÉ LEGENDY: Diel 1. Larry Scott

  Larry Scott sa narodil 12. októbra 1938 v meste Blackfoot v štáte Idaho. Malý vzrastom, veľký vášňou pre kulturistiku. Ale ako sa k tomuto športu dostal?  Jedného dňa roku 1956 našiel kulturistický časopis na smetisku, kde vnútri našiel fotku kulturistickej legendy tých čias aj s popisom „Aj ty môžeš behom tridsiatich dní získať takéto paže!“. Larryho to veľmi zaujalo, a samozrejme aj on chcel...

motivácia

Motivácia, alebo ako prekonať tréningovú lenivosť

Motivácia, alebo ako prekonať tréningovú lenivosť. Veľa z nás sa často stretáva so slabou motiváciou a najčastejšie sa to odzrkadľuje v tzv. tréningovej lenivosti. Priznaj sa, aj ty sa zvykneš pred tréningom motivovať? Nemusí to byť hneď motivačné video, motivačný citát, alebo obrázok/fotka obľúbeného športovca. Poznáme ešte jeden druh motivácie. Neide ale o žiaden druh vizuálnej motivácie. Najlepšia motivácia...

rozcvicenie, rozcvicka

Rozcvička pred tréningom, alebo ako sa robí rozcvičenie

Rozcvičenie pred tréningom, alebo ako sa robí rozcvička. Aj tebe sa už stalo, že ťa občas počas tréningu niekde pichne, alebo sekne, prípadne si niečo nepríjemne natiahneš? Mne sa to stávalo v mojich mládežníckych začiatkoch, nerobil som rozcvičenie a tak to aj vyzeralo… Boleli ma klby, šľachy, dlho som sa „zotavoval“ a do posilky som nepáchol, kým som...

objemový tréning

Objemový tréning Arnolda Schwarzeneggera

Objemový tréning Arnolda Schwarzeneggera Objemový tréning je špecifický druh tréningu zameraný na naberanie svalovej hmoty. Už si si prečítal článok zameraný na budovanie deltových svalov, takisto aj článok o tom načo, a vôbec, prečo je potrebný kreatín monohydrát k tomu, aby sme naštartovali naberanie svalovej hmoty, ale nikde som nepublikoval článok o tom, ako to robia profíci. Tu to teda máš!...

opasok na cvičenie

Opasok na cvičenie- len módny doplnok?

Opasok na cvičenie, len ako módny doplnok? Poďme si o tejto problematike čo-to povedať. No najprv… V predchádzajúcich dvoch článkoch som písal o tom, prečo je tak životne dôležité pri naberaní svalstva zaradiť do svojho tréningového plánu drepy. Ako pomohli mne pri budovaní hmoty a ako som vďaka pár skvelým technikám zlepšil svoje deltové svaly. V tomto článku sa...

Ramená a 4 tipy ako na hmotu

Vždy ma fascinovali postavy borcov, ktorí mali široký vrch tela a obrovské ramená. Tiež ťa zaujíma ako dosiahnuť postavu v tvare povestného „V-čka“ vďaka namakaným ramenám? Tiež chceš mať široké a mohutné ramená? Aj ja som dlho špekuloval ako dosiahnuť objem tejto pomerne malej časti tela. Nakoniec sa mi to podarilo, a zväčšil som objem ramien. V tomto článku ti prezradím...