Motivácia, alebo ako prekonať tréningovú lenivosť

Motivácia, alebo ako prekonať tréningovú lenivosť.

Veľa z nás sa často stretáva so slabou motiváciou a najčastejšie sa to odzrkadľuje v tzv. tréningovej lenivosti.

Priznaj sa, aj ty sa zvykneš pred tréningom motivovať?

Nemusí to byť hneď motivačné video, motivačný citát, alebo obrázok/fotka obľúbeného športovca. Poznáme ešte jeden druh motivácie.

Neide ale o žiaden druh vizuálnej motivácie. Najlepšia motivácia pochádza z vlastnej hlavy- mysle.

Motivácia predchádzala aj napísaniu tohto článku. Silno som sa hecoval, aby som napísal vôbec niečo :D. A vôbec, pred tým, ako som si sadol za počítať som ani len netušil, o čom budem písať :).

Marek Krivda

Marek Krivda 14

K tomu, aby som písal práve na tému motivácia ma inšpiroval môj veľmi dobrý kamarát Marek Krivda, mimochodom skvelý človek a florbalista extraligového FBC Mikuláš Prešov,

ktorý mi bol chvíľu sparing partnerom- bolo mi cťou Marky 😉 .

V tomto článku budem veľmi stručný, a na tému motivácia toho veľa nenakecám ja, ale niekto iný.

Najprv pár viet o motivácii…

Motivácia, ak ju nemáš, je to o ničom, nič sa ti nechce, nič sa ti nedarí. Keď jej má človek veľa, dokáže prekonať neprekonateľné, samozrejme len za predpokladu, že motivácia bude podporená aj ďalšími veľmi potrebnými faktormi, ako sú disciplína, o ktorej som písal v článku

s názvom „Svalová hmota- 3 dôvody, prečo budovať svaly„, ďalšie sú dôslednosť, pracovitosť a dostatočné vzdelanie.

 

Motivovať sa je možné aj vlastnou mysľou, teda ak máš nejaký špecifický cieľ, napríklad keď sa budeme baviť o cvičení a naberaní svalstva, tak sa stačí silno zamerať na cieľ, ktorý si si dal, ktorý si si predsavzal na začiatku.

Vysvetlím ti to tak, aby si to pochopil…

Predstav si, že na začiatku (povedzme pred mesiacom) si si povedal, že o tri mesiace chceš vážiť o 5 kilogramov viac. Mesiac sa ti darilo v dodržiavaní stanovených pravidiel, no dnes je už tretí deň, keď vonku prší, si unavený, máš veľa práce, atď. Jednoducho po mesiaci sa ti zrazu nechce a hľadáš si milión dôvodov, prečo neísť do posilky.

motivácia

A práve tu nastupuje jeden z vyššie menovaných faktorov, ktoré sú potrebné na dosahovanie cieľov- MOTIVÁCIA.

Chceš pribrať? Alebo vybudovať kvalitnú svalovú hmotu? Ako pribrať na váhe>TU

 

Na začiatku si bol nabudený, plný energie a sily, a možno si si ani neuvedomoval, že je to práve vnútorná motivácia, čo ťa poháňa vpred. Znova pripomínam, motivácia nie je len pozeranie videí na internete, čítanie motivačných citátov, alebo pozeranie na obrázky svojich vzorov a idolov.

Čo dokáže sila mysle

Silný človek, dokáže vo svojej hlave vytvoriť sen, predstavu samého seba v budúcnosti na mieste, kde ešte nebol, ale kde očakáva a verí, že raz bude. V skratke povedané, vytvorí seba samého ako idol a vzor, ktorým sa zároveň motivuje. A ja práve toto považujem za najvyššiu formu motivácie.

motivácia

Uvedomujem si ale, že nie každý si dokáže takúto vnútornú motiváciu vybudovať, veď aj ja som dlho uvažoval nad tým, ako sa takýto stav dá dosiahnuť, a preto je tu aj už spomínaná vizuálna forma motivácie v podobe už vyššie uvedených foriem, ako sú videá, citáty a fotky/obrázky.

Aj mne veľakrát v živote takýto spôsob motivácie pomohol, a to nie len v oblasti fitness, ale aj v biznise a bežnom živote.

Ak aj ty máš rád túto formu motivácie, mám pre teba dobrú správu. Pripravil som si pre teba výber tých najlepších motivačných videí, ktoré ťa vážne nakopnú a pomôžu ti prekonať stagnáciu ľavou zadnou.

 

Chceš pribrať? Alebo vybudovať kvalitnú svalovú hmotu? Ako pribrať na váhe>TU

 

Verím, že sa ti to bude páčiť a už zajtra budeš môcť pokračovať tam kde si skončil, alebo kde si sa zasekol.

Andreas Munzer Motivation

Phil Heath Motivation

Arnold Schwarzenegger Motivation

James „Flex“ Lewis Motivation

Ronnie Coleman Motivation

 

Chceš pribrať? Alebo vybudovať kvalitnú svalovú hmotu? Ako pribrať na váhe>TU

 

Dúfam, že sa ti videá páčili, a budem veľmi rád, ak tento článok budeš zdieľať s priateľmi na sociálnej sieti, aby si možno aj nevedomky pomohol niekomu druhému 🙂

 

PS: Nikdy nedovoľ, aby ťa strach z prehry vyradil z hry. 😉

 

 

PPS: ostatným sa tiež páčili aj tieto články:

>>> Rozcvičenie pred tréningom, alebo ako sa robí rozcvička.

>>> Naberanie svalovej hmoty touto metódou

Štítky:
Matej Leščinský
"Volám sa Matej Leščinský, som fanatik do železa a radím ľuďom v oblasti chudnutia, priberania a tvarovania postavy. Spolupracujem so športovcami a trénermi z rôznych odvetví- futbal, hokej, florbal, kulturistika ale aj trojboj. Ak máš otázky, napíš mi, rád si s Tebou podebatujem ;-)." info@skolaobjemu.cz
Komentáre